Оренда квартир в Полтаві подобово

10+ років на ринку нерухомості
Особисто перевіряємо кожен об’єкт
Реальні фото квартир
На зв’язку з клієнтом 24/7

Переклад документів в Полтаві

Перекладаємо документи для виїзду за кордон
Нотаріально завіряємо
Беремось за технічні тексти
Готові перекласти терміново і “на вчора”

Найкращі місця для відпочинку в Полтаві

ТОП ресторанів міста
Культурні об’єкти Полтави
Детальний опис (розташування та фото)
Актуальна контактна інформація

Пам’ятник гетьману Івану Мазепі

  • Адреса: Соборний майдан, Полтава

Розташування на карті

Пам’ятник гетьману Івану Мазепі відкритий у Полтаві 7 травня 2016 року на Соборному майдані поблизу Свято-Успенського собору. Це досить символічно, адже цей храм свого часу було споруджено на кошти гетьмана, а на одному зі дзвонів можна побачити напис: «… за Гетьмана Мазепи Богомь дарованна; Сооружень звонь сей к Божей славе; До Храму Успения во граде Полтаве…».
Цей пам’ятник Мазепі є першим у весь зріст як в Україні, так і у світі, раніше монументи гетьману були тільки у вигляді погрудь.
Пам’ятник вагою в дві з половиною тонни і більше 3,2 метрів у висоту (разом із постаментом – близько семи метрів) було відлито на гроші меценатів. Авторами монументу виступили архітектор Віктор Шевченко та скульптор Микола Білик. Загальна вартість проекту становить 1 мільйон 760 тисяч гривень.
З ініціативою встановлення пам’ятника Івану Мазепі в Полтаві в середині 2000-х років виступив Микола Кульчинський, голова Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта», саме він розпочав збір коштів з діаспори і жителів України.
У 2009 році монумент було виготовлено, на 14 жовтня, свято Покрови, уже планували його встановити. Але цьому завадив тодішній мер Полтави Андрій Матковський – саме з його подачі міська рада ввела мораторій на будівельні роботи на Соборній площі, де і планувалося встановлення. Вибори нового мера ситуацію не змінили – Олександр Мамай заявив, що рішення повинно бути ухвалено керівництвом держави, а не міста. Логічно, що за президентства Януковича на це годі було й сподіватися. Тому лише аж 2015 року пам’ятник нарешті привезли до Полтави, а 14 жовтня, у День захисника України та українського козацтва, біля Свято-Успенського собору жителям та гостям міста урочисто представили монумент гетьмана. Офіційне ж відкриття пам’ятника уже з п’єдесталом відбулося 7 травня 2016 року за участі президента України Петра Порошенка та патріарха Київського Філарета.

Відгуків ще немає. Будьте першим!
Написати відгук